0324 625 44 33

Bölge Müdürü - Ayşe İŞBİLİR

0555 010 34 13

Sosyal Medyada Biz}

Yeni Web Sitemiz Yayında!
Kurumsal anlamda müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına, yeniliklerle dolu web sitemiz yayınlandı. Tüm hizmetlerimizi buradan takip edebilir, firma hakkında haberlere ulaşabilirsiniz.

Yanlış Tedavi ve Tıbbi Müdahale Sonucu Mağdur Olanların Tazminat Danışmanlığı

Yanlış Tedavi ve Tıbbi Müdahale Sonucu Mağdur Olanların Tazminat Danışmanlığı

Yanlış Tedavi Tazminat

Günümüzde, çeşitli sağlık sorunları sebebi ile hastaneye gider ve muayene oluruz. Ancak bu muayeneler sırasında belirli sorunlar ile karşılaşabileceğimizi biliyor muydunuz? Yanlış tedaviler, bize büyük bedeller ödetebilir, hatta ne yazık ki geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Çeşitli hastalıklar sebebi ile bir hastaneye başvurduysanız, yanlış tedavi uygulaması ile karşı karşıya kaldıysanız; yanlış tedavi tazminatı almaya hak kazanabileceğinizi belirtelim.

Yanlış tedavi, beraberinde hastaya vermiş olduğu acı ve ıstırap sebebi ile manevi tazminat olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastanelerde bu konu ile ilgili çok sayıda önlem alınıyor olsa da, yanlış tedaviler sık sık karşılaşabileceğimiz, hastanın hayatını oldukça zorlaştıran uygulamalardır. Peki böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ne yapmalısınız?

Yanlış Tedavi Nedeniyle Tazminat
Yanlış tedavi tazminatı, isminden de kolaylıkla anlaşabileceği üzere, hastanın kendisine uygulanan yanlış tedavi nedeni ile sağlık kurumundan zararını tazmin ettirmek istemesidir. Yanlış tedavi doktordan ya da diğer sağlık ekiplerinden ötürü meydana gelebileceği gibi, doğrudan sağlık kuruluşunun çalışma biçiminden dolayı da meydana gelebilmektedir. Her şekilde mağdur olan ve bu sebepten ötürü de çeşitli problemlerle karşılaşan hastanın, yanlış tedaviden doğan zararını istemeye hakkı bulunmaktadır. Bu tarz mahkeme davaları incelendiğinde, hastaların birçoğunun doktorun yanlış uygulaması nedeni ile sakat kalabildiği ve oldukça acı çekebileceği dönemler geçirdiği gözlemlenmiştir. Yanlış tedavi tazminatı konusu, burada devreye girmektedir.

Yalnızca yanlış tedavi değil, hastaya yanlış teşhis koyulması da hastanın sağlığı çok büyük bir oranda etkileyebileceğinden ötürü, oyalandığını düşünen hastanın sağlık kuruluşuna dava açma hakkı bulunduğunu belirtelim. Tıp hukuku, son yıllardır oldukça revaçta olmakla beraber, başlıca konularının arasında yanlış tedavi tazminatlarının yer aldığını da belirtmekte fayda bulunuyor.

Yanlış Tedavi Gördüm Ne Yapmalı?
Bir sağlık sorunu sebebi ile sıkıntı yaşıyorsanız; bunun için çeşitli doktorlara gittiyseniz, ancak size uygulanan tedavinin yanlış bir tedavi olduğunu düşünüyorsanız ya da çeşitli doktorlardan bu konuda bir duyum aldıysanız, zararınızı gidermek için sağlık kuruluşunu dava etme hakkınız bulunmaktadır.

Yanlış tedavi ve yanlış teşhisten doğan mağduriyet, Yargıtay’ın üzerinde en çok durduğu konulardan birisi olmakla beraber, bu konuda hükmün son derece net olduğunu da söylemek mümkün olacaktır. Yanlış tedavi tazminatı almak istiyorsanız, bu noktada mutlaka ne yaptığını iyi bilen bir avukat ve hukuk danışmanları ile çalışmak yararınıza olacaktır. Tazminat Danışman sitesi aracılığı ile konu ile ilgili detaylı bilgi arayabilir; ya da hukuk danışmanlık firmamızı arayarak sigorta hukuku ile ilgili merak ettiklerinizi danışabilirsiniz.

Yanlış tedavi gördüyseniz ve bu konuda mağdur olduğunuzu düşünüyorsanız, deneyimli ve bu konuda bilgili avukatlara ihtiyacınız bulunmaktadır. Yanlış tedavi görmüş ve ciddi sıkıntılar yaşamış bir hastanın, zararını karşılamak için elimizden geleni yapıyor, uygun bir hukuk stratejisi belirliyoruz. Siz de ulaşabilirsiniz.

 

 Ayrıntılı Bilgi İçin 0533 773 32 45 Numaralı Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz.

08 Mart 2018
26 kez görüntülendi