0324 625 44 33

Bölge Müdürü - Ayşe İŞBİLİR

0555 010 34 13

Sosyal Medyada Biz}

Yeni Web Sitemiz Yayında!
Kurumsal anlamda müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına, yeniliklerle dolu web sitemiz yayınlandı. Tüm hizmetlerimizi buradan takip edebilir, firma hakkında haberlere ulaşabilirsiniz.

Askeri Kaza Tazminat Danışmanlığı

Askeri Kaza Tazminat Danışmanlığı

Askeri Kaza Tazminat Danışmanlığı
Asker kişileri ilgilendiren ve askerî hizmete ilişkin idarî eylem ve işlemlerden doğan kararlara karşı açılan iptal ve tam yargı davalarına askeri davalar denir. Askeri olmayan makamlarca verilmiş olsa bile, asker kişileri ilgilendiren ve askeri hizmete ilişkin idari işlem ve eylemlerden doğan uyuşmazlıklar askeri davaların konusunu oluşturmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli bulunan ve hizmetten ayrılmış olan subay ve askeri memur, astsubay, askeri öğrenci, uzman çavuş, uzman jandarma çavuş, erbaş ve erler ile sivil memurların askeri hizmete ilişkin dava açma hakları bulunmaktadır.

Askeri davalar iptal ve tam yargı davaları olmak üzere 2 çeşittir.

İptal davaları,idarî bir işlemin iptali için açılan davalardır. Menfi sicil tanzimi, terfi ettirilmeme,kademe ilerlemesi yaptırılmama, emekliye sevk v.b. işlemlerin iptali amacıyla açılan davalar iptal davalarına konudur.

İptal davalarında idari eylem ve işlemin yetki, sebep, şekil, konu ve maksat yönlerinden biri ile hukuka aykırı olması ve davacının menfaatini ihlal etmesi gerekir.

Tam yargı davaları ise, idare hukuku alanında ihlal edilmiş bir hakkin yerine getirilmesini veya maruz kalınan bir zararın tazmini için açılan davalardır. Tam yargı (tazminat)davaları idari işlem ya da idari eylemden kaynaklı olabilir.Araç devrilmesi sonucu ölüm ve yaralanma olayları, emeklilik işleminin iptali sebebiyle açılan tazminat davaları tam yargı davalarına örnek olarak gösterilebilir.

Tam yargı davalarında; dava konusu idari eylem ve işlemin hukuka aykırı olması ve davacının hakkını ihlal etmesi şarttır. Olayda hukuka aykırılık ve menfaat yahut hak bahis konusu değilse dava reddolunur.

Zamanaşımı:
Asker kişileri ilgilendiren ve askerî hizmete ilişkin idarî eylem ve işlemlerden doğan kararlara karşı açılan iptal ve tam yargı davalarına askeri davalar denir.

Askeri olmayan makamlarca verilmiş olsa bile, asker kişileri ilgilendiren ve askeri hizmete ilişkin idari işlem ve eylemlerden doğan uyuşmazlıklar askeri davaların konusunu oluşturmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için lütfen 0212 695 10 73 – 0 541 376 26 14 nolu numaradan aramak veya GERİ ARA İSTEĞİ göndermektir. Hukukçularımız sizinle en kısa sürede irtibata geçecektir.

Askeri Kaza Tazminat Danışmanlığı, Askeri Kaza Tazminatı, Askeri Tazminat, Askerde Kaza Geçirdim, Tazminat Almak istiyorum, Askerde kaza geçirdim Tazminat Almak istiyorum, Askerde Kaza Geçirdim Tazminat Alabilir miyim, HTS Hasar Danışmanlık;

 

 Ayrıntılı Bilgi İçin 0533 773 32 45 Numaralı Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz.

09 Mart 2018
23 kez görüntülendi