0324 625 44 33

Bölge Müdürü - Ayşe İŞBİLİR

0555 010 34 13

Sosyal Medyada Biz}

Yeni Web Sitemiz Yayında!
Kurumsal anlamda müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına, yeniliklerle dolu web sitemiz yayınlandı. Tüm hizmetlerimizi buradan takip edebilir, firma hakkında haberlere ulaşabilirsiniz.

Araç Hasar Değer Kaybı Danışmanlığı

Araç Hasar Değer Kaybı Danışmanlığı

Araç Değer Kaybı Nedir?
Bilindiği üzere trafik kazası sonucu oluşan zarar sadece aracın tamir masrafları gibi görünse de aslında durum hiç te öyle değildir. Çünkü aracın maddi olarak tamir gördükten sonra değerinin düştüğünü ve daha düşük bir bedele satmak zorunda kalırız. İşte tam burada araç değer kaybı konusu ortaya çıkar. Bahse konu trafik kazası sonucu aracınızın tamir görmesi neticesi ile aracınızın maddi değerindeki azalma araç değer kaybınızı ifade eder. Sigorta genel şartlarında bulunan fakat yakın tarihten itibaren sigorta şirketlerinden talep edilebilmektedir. Eğer bir trafik kazasına karışıp araç değer kaybını almadıysanız aşağıdaki şartlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Trafik kazası sonucu hasar alan araçlarda oluşan değer kaybı zararı Yargıtay’ın son yıllardaki kararları uyarınca ‘gerçek zarar’ kapsamında değerlendirilmekte ve kazaya sebebiyet veren kusurlu aracın trafik sigortası ile birlikte araç sahibi ve sürücüsü de müştereken ve müteselsilen sorumlu tutulmaktadır.

Araç Değer Kaybı Şartları Nelerdir?
Trafik kazasından sonra 2 yıl geçmemiş olmalı.
Bu trafik kazasında %100 kusurlu olmamalı.
Trafik kazası sonrasında gerekli ve doğru tutanaklar tutulmuş olmalı.
Aracın maddi hasarı giderilmiş olmalı.
Aracın kaza dolayısıyla değeri eksilmiş olmalı.
Sigorta firmasına usulüne uygun biçimde başvuruda bulunulmuş olmalı.
Araç değer kaybı alınmamış olmalıdır.
Araç Değer Kaybı Nasıl Karşılanır?
Kazada kusuru bulunmayan sürücünün araç değer kaybını karşılayacak taraf kazaya neden olan araç sürücüsü ve ruhsat sahibidir. Bu nedenle araç değer kaybının karşılanması talebini zorunlu trafik sigortası poliçe şirketine yapmak gerekecektir.

Ne Yapmak Gerekir?
Aracınızdaki değer kaybı için alanında uzman bir expertizden değer kaybı tespiti yaptırılmalıdır. Bu rapor sizin araç değer kaybı başvurunuz için önem arzedecektir. Sigorta şirketlerine yapılan başvurular çoğu zaman olumsuz sonuçlanmakta ve sizi dava yoluna mecbur bırakmaktadırlar. Tam bu noktada sizlere profesyonel hizmet vermek için devreye giriyoruz. Araç değer kayıplarınızı sorunsuz tahsil ediyoruz.

 

 Ayrıntılı Bilgi İçin 0533 773 32 45 Numaralı Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz.

09 Mart 2018
30 kez görüntülendi