0324 625 44 33

Bölge Müdürü - Ayşe İŞBİLİR

0555 010 34 13

Sosyal Medyada Biz}

Yeni Web Sitemiz Yayında!
Kurumsal anlamda müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına, yeniliklerle dolu web sitemiz yayınlandı. Tüm hizmetlerimizi buradan takip edebilir, firma hakkında haberlere ulaşabilirsiniz.

İş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

İş kazası geçirdim. Haklarım nelerdir?

İş kazası nedeniyle kalıcı bir sakatlığı oluşan işçinin çalıştığı işyerinden daimi sakatlık nedeniyle maddi tazminat talep etme hakkı bulunmaktadır.

Kaza nedeniyle oluşan sakatlık oranı ve kusura göre belirlenecek miktar üzerinden işçiye tazminat ödenmektedir. İşçiye ödenecek tazminatın tutarı kusur ve sakatlık oranı dışında işçinin yaşı ve gelirine göre hesaplanmaktadır.

İş kazası veya meslek hastalığı sonucu oluşan hastalık ve özürler nedeniyle SGK tarafından yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucularının sağlık kurulları tarafından verilen raporlara göre meslekte kazanma gücünün en az %10 oranında azalmış bulunduğu tespit edilmesi halinde sigortalı işçiye ayrıca SGK tarafından sürekli iş göremezlik adı altında bir maaş bağlanır.

Bağlanan maaş kişide oluşan sakatlık oranı ve işçinin maaşına göre değişiklik göstermektedir.

İş kazası sonucu ölüm meydana gelmesi halinde, ölen işçinin yakınlarının destekten yoksun kalma tazminat davası açma hakları bulunmaktadır.

 Ayrıntılı Bilgi İçin 0533 773 32 45 Numaralı Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz.

09 Mart 2018
17 kez görüntülendi